Archiwum ogłoszeń z 2017 roku

Ogłoszenie o naborze nr 8692 na stanowisko inspektora Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KP Bydgoszcz- Szwederowo KMP w Bydgoszczy

Nabór zewnętrzny nr 04/KSC/NZ/2017

Ogłoszenie nr:   8692

Data ukazania się ogłoszenia: 22 lutego 2017 r.

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy

Komendant Miejski Policji

Poszukuje na stanowisko:

inspektora

do spraw prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii

Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KP Bydgoszcz - Szwederowo

Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wyniósł poniżej 6%.

Ogłoszenie w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

ul. Wojska Polskiego 4F
85-171 Bydgoszcz

Miejsce wykonywania pracy:

  • Bydgoszcz
  • KP Bydgoszcz – Szwederowo KMP w Bydgoszczy

           ul. Toruńska 19

           85-023 Bydgoszcz

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • współpraca z instytucjami i organizacjami zajmującymi się problematyką dzieci, młodzieży i rodziny w celu rozpoznania i identyfikacji zagrożeń zjawiskami patologii społecznej wśród nieletnich;
  • organizowanie i prowadzenie różnych form spotkań z młodzieżą, rodzicami, pedagogami w celu omówienia istotnych aspektów z zakresu przeciwdziałania występowaniu zjawisk patologii społecznej wśród młodzieży;
  • realizowanie programów profilaktycznych w celu dostosowania działań z zakresu prewencji kryminalnej do pojawiających się zagrożeń;
  • wprowadzanie do policyjnych systemów informatycznych danych w celu prawidłowego dokumentowania i ewidencjonowania informacji o prowadzonych działaniach profilaktycznych;
  • opracowywanie wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej analiz kwartalnych dotyczących stanu bezpieczeństwa placówek oświatowo – wychowawczych w celu zdiagnozowania aktualnych zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa nieletnich;
  • organizowanie i uczestniczenie w szkoleniach skierowanych dla określonych grup zawodowych w celu realizacji ukierunkowanych na te grupy programów profilaktycznych;
  • przygotowywanie i opracowywanie materiałów dydaktycznych i prewencyjnych w celu dalszego wykorzystania w działaniach prewencyjno – profilaktycznych;
  • organizowanie i uczestniczenie w imprezach i festynach o charakterze plenerowym mających na celu poprawę bezpieczeństwa nieletnich.

Warunki pracy:

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • nietypowe godziny pracy - równoważny system czasu pracy,
  • praca poza siedzibą urzędu,
  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- bariery architektoniczne: budynek nie jest przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim (brak podjazdów, drzwi odpowiedniej szerokości oraz odpowiednio dostosowanych toalet), brak możliwości poruszania się wózkiem inwalidzkim po budynku, stanowisko pracy znajduje się na parterze budynku,

- narzędzia i materiały pracy: biurko, komputer, faks, telefon, praca poniżej połowy dobowego czasu pracy przy monitorze ekranowym, nie występują uciążliwe, szkodliwe oraz niebezpieczne warunki pracy.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie: 1 rok 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej lub pracy z młodzieżą,
  • pozostałe wymagania niezbędne:
  • umiejętność właściwego planowania i organizowania pracy własnej,
  • łatwość komunikacji oraz umiejętność pracy w zespole,
  • kreatywność,
  • umiejętność rozwiązywania problemów,
  • umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych.

d o d a t k o w e :

            - posiadanie aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu  do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”;

- wykształcenie: wyższe profilowane w zakresie pedagogiki lub resocjalizacji lub  psychologii

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych  do celów rekrutacji,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie kandydata o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lud umyślne przestępstwo skarbowe
  • kopia dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopia dokumentu potwierdzającego polskie obywatelstwo lub oświadczenie  o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • kopia dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe
  • kopia poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych objętych klauzulą ,,poufne” lub oświadczenia o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych ( Dz. U. Nr 182, poz. 1228).

Termin składania/wysyłania dokumentów:

27 lutego 2017 r.

Miejsce składania dokumentów:

Dokumenty można składać osobiście:

Wydział Kadr i Szkolenia

                Komenda Miejska Policji
                z dopiskiem: oferta zatrudnienia w służbie cywilnej nr 8692

Aplikacje przesłane drogą elektroniczną nie będą rozpatrywane. Oferta  powinna zawierać tylko wymagane dokumenty w kserokopii, proszę nie załączać oryginałów. Oferty otrzymane lub uzupełnione po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego). Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszych etapów naboru, o czym będą powiadomieni  w BIP KMP w Bydgoszczy w zakładce wolne stanowiska w służbie cywilnej – ogłoszenie nr 8692 . Zakres zagadnień obowiązujący na teście kompetencji będzie obejmował przede wszystkim wiedzę z zakresu Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r.  o służbie cywilnej (Dz.U. 2016 poz. 1345) oraz Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz.U. 1982 nr 35 poz. 228 z późn.zm.)

Informujemy, iż mile widziane są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Dostarczonych dokumentów nie odsyłamy. Przewidziane wynagrodzenie na stanowisku inspektora 2.480 zł 00/100 brutto (we wszystkich składnikach wynagrodzenia). Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 52 525 56 38.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane  z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też inną cechę prawnie chronioną.

Metryczka

Data wytworzenia : 22.02.2017
Data publikacji : 22.02.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Joanna Rosińska
Joanna Rosińska KMP w Bydgoszczy