Archiwum ogłoszeń z 2018 roku

Ogłoszenie o naborze nr 23044 na stanowisko inspektora Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KP Bydgoszcz-Szwederowo Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Nabór zewnętrzny nr 2/KSC/NZ/2018

Ogłoszenie nr:  23044

Data ukazania się ogłoszenia: 27 lutego 2018 roku

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy

Komendant Miejski Policji

poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

inspektora

do spraw: prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii

Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii

KP Bydgoszcz-Szwederowo

Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wyniósł powyżej 6%.

Ogłoszenie w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu:

ul. Wojska Polskiego 4f
85-171 Bydgoszcz

Miejsce wykonywania pracy:

  • Bydgoszcz
  • KP Bydgoszcz-Szwederowo

            ul. Toruńska19

           85-023 Bydgoszcz

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • współpraca z instytucjami i organizacjami zajmującymi się problematyką dzieci, młodzieży i rodziny w celu rozpoznawania i identyfikacji zagrożeń zjawiskami patologii społecznej wśród nieletnich,
  • organizowanie i prowadzenie różnych form spotkań z młodzieżą, rodzicami, pedagogami w celu omówienia istotnych aspektów z zakresu przeciwdziałania występowania zjawisk patologii społecznej wśród młodzieży,
  • realizowanie programu profilaktycznego w celu dostosowania działań  z zakresu prewencji kryminalnej do pojawiających się zagrożeń,
  • wprowadzanie do policyjnych systemów informatycznych danych w celu prawidłowego dokumentowania i ewidencjonowania informacji o prowadzonych działaniach profilaktycznych,
  • opracowywanie wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej analiz kwartalnych, dotyczących stanu bezpieczeństwa placówek oświatowo-wychowawczych w celu zdiagnozowania aktualnych zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa nieletnich,
  • organizowanie i uczestnictwo w szkoleniach skierowanych dla określonych grup zawodowych w celu ukierunkowania na te grupy programów profilaktycznych,
  • przygotowywanie i opracowywanie materiałów dydaktycznych i prewencyjnych w celu dalszego wykorzystania w działaniach prewencyjno-profilaktycznych,
  • organizowanie i uczestnictwo w imprezach i festynach o charakterze plenerowym mających na celu poprawy bezpieczeństwo nieletnich.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
praca w terenie,

- nietypowe godziny pracy – równoważny system czasu pracy,

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
bariery architektoniczne:
budynek nie jest przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim (brak podjazdów, drzwi odpowiedniej szerokości oraz odpowiednio dostosowanych toalet), brak możliwości poruszania się wózkiem inwalidzkim po budynku,
narzędzia i materiały pracy: biurko, komputer, faks, telefon, nie występują uciążliwe, szkodliwe oraz niebezpieczne warunki pracy.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe: 1,5 roku doświadczenia pracy w administracji lub 1 rok w obszarze przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej lub pracy z młodzieżą
  • pozostałe wymagania niezbędne:
  • właściwe planowanie i  organizacja pracy.
  • komunikatywność, kreatywność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność rozwiązywania problemów,
  • umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych.

d o d a t k o w e

  • wykształcenie: wyższe profilowane w zakresie pedagogiki, resocjalizacji, psychologii
  • posiadanie aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych objętych klauzulą ,,poufne” lub złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie   z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t. j.: Dz. U. z 2016 r., poz. 1167).

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie kandydata o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lud umyślne przestępstwo skarbowe
  • kopia dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopia dokumentu potwierdzającego polskie obywatelstwo lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • kopia dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na zamieszczenie imienia i nazwiska kandydatki/kandydata na stronie internetowej BIP KMP w Bydgoszczy w zakładce wolne stanowiska w służbie cywilnej w chwili spełnienia wymagań formalnych  i zakwalifikowania się do dalszych etapów naboru zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j.: Dz. U. z 2016 r., poz. 922),
  • kwestionariusz osobowy dla kandydatki/kandydata, (kwestionariusz jest dostępny na stronie BIP KMP w Bydgoszczy w zakładce „Praca w Policji” dalej „ogłoszenia na stanowiska pracy w korpusie służby cywilnej w KMP w Bydgoszczy”).

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • kopia aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych objętych klauzulą ,,poufne” lub oświadczenia o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia  5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t. j.: Dz. U. z 2016 r., poz. 1167),
  • kopia dokumentów potwierdzających wykształcenie.

Termin składania/wysyłania dokumentów:

            05 marca 2018 roku

Miejsce składania dokumentów:

Dokumenty można składać osobiście:

Wydział Kadr i Szkolenia

               Komenda Miejska Policji
               z dopiskiem: Oferta zatrudnienia w służbie cywilnej ogłoszenie nr 23044

Aplikacje przesłane drogą elektroniczną nie będą rozpatrywane. Oferta powinna zawierać tylko wymagane dokumenty w kserokopii, proszę nie załączać oryginałów. Oferty otrzymane lub uzupełnione po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego). Kandydatka/kandydat spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszych etapów naboru, o czym będą powiadomieni  w BIP KMP w Bydgoszczy w zakładce wolne stanowiska w służbie cywilnej – ogłoszenie nr 23044 Zakres zagadnień obowiązujący na teście kompetencji będzie obejmował przede wszystkim wiedzę z zakresu ustawy  o służbie cywilnej oraz ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Informujemy, iż mile widziane są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Dostarczonych dokumentów nie odsyłamy. Przewidziane wynagrodzenie na stanowisku inspektora 2 617,90 zł brutto (słownie: dwa tysiące sześćset siedemnaście złotych 90/100) - we wszystkich składnikach wynagrodzenia. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 052- 588-12-62.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane  z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też inną cechę prawnie chronioną.

Pliki do pobrania

Metryczka

Data wytworzenia : 27.02.2018
Data publikacji : 27.02.2018
Data modyfikacji : 06.03.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Mirosława Zapałowska
Mirosława Zapałowska Wydział Kadr i Szkolenia KMP w Bydgoszczy