Archiwum ogłoszeń z 2021 roku

Ogłoszenie nr 73220 na stanowisko starszego referenta do spraw obsługi sekretarskiej Zespołu do spraw Prezydialnych Komisariatu Policji Bydgoszcz - Szwederowo Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Nabór zewnętrzny numer 2/KSC/NZ/2021

Ogłoszenie numer: 73220

Data ukazania się ogłoszenia: 15 stycznia 2021 roku

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy
Komendant Miejski Policji
poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
starszego referenta
do spraw: obsługi sekretarskiej
Zespołu do spraw Prezydialnych
Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo
Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej  i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wyniósł powyżej 6%.

Wymiar etatu: 1
  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu:
ulica Wojska Polskiego 4F
85-171 Bydgoszcz

Miejsce wykonywania pracy:
  • Bydgoszcz
  • Komisariat Policji Bydgoszcz-Szwederowo
           ulica Toruńska 19
           85-023 Bydgoszcz

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Przyjmowaniem, przechowywaniem, przekazywanie, wydawaniem i wysyłaniem korespondencji jawnej, rejestrowaniem jej w urządzeniach ewidencyjnych (dziennikach, skorowidzach, rejestrach, wykazach), przedkładaniem korespondencji do dekretacji w celu prawidłowego obiegu dokumentów w jednostce, a także wydawaniem zadekretowanych materiałów jawnych uprawnionym do ich pobrania,
  • Sporządzaniem wykazów dokumentów jawnych pobranych przez funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych w celu potwierdzenia zgodności stanu faktycznego ze stanem ewidencyjnym,
  • Brakowaniem materiałów nie archiwalnych kategorii B, BE, BC, wykonywaniem czynności związanych z zniszczeniem dokumentów zakwalifikowanych do wybrakowania oraz przekazywaniem materiałów archiwalnych kategorii A do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy,
  • Prowadzeniem oraz uzupełnianiem dzienników inwentarzowych sprzętu będącego na stanie jednostki,
  • Rozliczaniem policjantów z posiadanych prze nich dokumentów jawnych w przypadku rozwiązania stosunku służbowego (pracy) lub przeniesienia,
  • Ewidencjonowaniem aktów prawnych i poleceń przełożonego, a także zapoznawaniem z nimi kadry kierowniczej komisariatu i posterunku, w celu systematycznej aktualizacji wiedzy na temat obowiązujących przepisów i pleceń,
  • Wykonywaniem czynności w przypadku nieobecności inspektora Zespołu do spraw Prezydialnych Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
  • Zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
bariery architektoniczne:
budynek nie jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych  poruszających się na wózku inwalidzkim brak podjazdów, drzwi odpowiedniej szerokości oraz odpowiednio dostosowanych toalet), brak możliwości poruszania się wózkiem inwalidzkim po budynku  – brak wind.
Narzędzia i materiały pracy:
biurko; komputer; faks; telefon; nie występują uciążliwe, szkodliwe oraz niebezpieczne warunki pracy.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:
niezbędne
  • Wykształcenie: średnie,
  • Doświadczenie zawodowe: powyżej 6 miesięcy w obszarze pracy biurowej lub administracji,
  • Pozostałe wymagania niezbędne:
  • Właściwe planowanie i organizacja pracy,
  • Komunikatywność,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Umiejętność rozwiązywania problemów,
  • Umiejętność obsługi komputera i urządzeń biurowych.

dodatkowe
  • Posiadanie aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych objętych klauzulą „tajne” lub złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie  z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 roku o ochronie informacji niejawnych (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2019 roku, pozycja 742 z późniejszymi zmianami).

  • Życiorys,
  • List motywacyjny,
  • Kopia dokumentów potwierdzających wymagania niezbędne,
  • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenie kandydata o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na umieszczenie imienia i nazwiska na stronie internetowej BIP KMP w Bydgoszczy w zakładce wolne stanowiska w chwili spełniania wymagań formalnych i zakwalifikowania do dalszych etapów naboru.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych objętych klauzulą „tajne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia  5 sierpnia 2010 roku o ochronie informacji niejawnych (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2019 roku, pozycja 742 z późniejszymi zmianami).

Termin składania/wysyłania dokumentów:
         25 stycznia 2021 roku

Miejsce składania dokumentów:
Dokumenty można składać osobiście:
Wydział Kadr i Szkolenia
                z dopiskiem: Oferta zatrudnienia w służbie cywilnej ogłoszenie numer 73220

DANE OSOBOWE - KLAUZULA INFORMACYJNA
Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
  • administrator danych i kontakt do niego:

Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, ulica Wojska Polskiego 4F, 85-171 Bydgoszcz.
  • kontakt do inspektora ochrony danych:
Anna Pieczka e-mail: iod.kmp-bydgoszcz@bg.policja.gov.pl
  • cel przetwarzania danych:
przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy w służbie cywilnej oraz archiwizacja dokumentów po przeprowadzeniu naboru.
  • informacje o odbiorcach danych:
udostępnione dane nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim, odbiorcami danych mogą być instytucje upoważnione z mocy prawa.
  • okres przechowywania danych:
czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy w służbie cywilnej  (z uwzględnieniem 3 miesięcy, w których dyrektor generalny urzędu ma możliwość wyboru kolejnego wyłonionego kandydata, w przypadku, gdy ponownie zaistnieje konieczność obsadzenia tego samego stanowiska), a następnie przez czas wynikający  z przepisów o archiwizacji.
  • uprawnienia:
    1. Prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii.
    2. Prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych.
    3. Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych.
    4. Prawo do usunięcia danych osobowych.
      - żądanie realizacji tych praw należy przesłać w formie pisemnej na adres kontaktowy administratora danych, podany powyżej.
    5. Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ulica Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  • Podstawa prawna przetwarzania danych:
    1. Artykuł 6 ustęp 1 litera b RODO.
    2. Artykuł 22 Kodeksu pracy, ustawa z dnia 21 listopada 2008 roku o służbie cywilnej   oraz ustawa z dnia 14 lipca 1983 roku o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach  w związku z artykułem 6 ustęp 1 litera c RODO.
    3. Artykuł 6 ustęp 1 litera a RODO oraz artykuł 9 ustęp 2 litera a RODO.
  • Informacje o wymogu podania danych:
    Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z artykułu 22 Kodeksu pracy oraz ustawy o służbie cywilnej (między innymi imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia, wymagania do zatrudnienia  do służby cywilnej) jest dobrowolne, jednak niezbędne, aby uczestniczyć w procesie naboru na stanowisko pracy w służbie cywilnej.
    Podanie innych danych w zakresie nieokreślonym przepisami prawa, zostanie potraktowane jako zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Wyrażenie zgody w tym przypadku jest dobrowolne, a zgodę tak wyrażoną można odwołać w dowolnym czasie.
    Jeżeli dane będą obejmowały szczególne kategorie danych, o których mowa w artykuł 9 ustęp 2 RODO, konieczna będzie wyraźna zgoda na ich przetwarzanie, która może zostać odwołana w dowolnym czasie.
  • Inne informacje:
podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie będą też profilowane.

Aplikacje przesłane drogą elektroniczną nie będą rozpatrywane. Oferta powinna zawierać tylko wymagane dokumenty w kserokopii (proszę nie załączać oryginałów). Oferty otrzymane lub uzupełnione po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego). Kandydatka/kandydat spełniający wymagania formalne zostanie zakwalifikowany  do dalszych etapów naboru, o czym będzie powiadomiony w BIP Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w zakładce „Praca w Policji”, dalej „Aktualne ogłoszenia na stanowiska  pracy  w korpusie służby cywilnej KMP w Bydgoszczy” – informacja dla kandydatów o naborze numer 73220”. Zakres zagadnień obowiązujący na teście kompetencji będzie obejmował przede wszystkim wiedzę z zakresu ustawy o służbie cywilnej, ustawy o ochronie informacji niejawnych, rozporządzenia w sprawie sposobu oznaczania materiałów i umieszczania na nich klauzul tajności oraz zarządzenia w sprawie szczególnego sposobu organizacji i funkcjonowania Kancelarii Tajnych i innych niż Kancelaria Tajna komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za przetwarzanie materiałów niejawnych, sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych oraz doboru i stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego informacji niejawnych w Policji oraz zasad archiwizacji dokumentów. Informujemy, iż mile widziane są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Dostarczonych dokumentów nie odsyłamy. Przewidziane wynagrodzenie na stanowisku starszego referenta: 3 100,00 złoty brutto (słownie: trzy tysiące sto złotych 00/100 groszy) we wszystkich składnikach wynagrodzenia. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 47-751-12-62.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane  z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, czy też inną cechę prawnie chronioną.

Metryczka

Data wytworzenia : 14.01.2021
Data publikacji : 15.01.2021
Data modyfikacji : 26.01.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Mirosława Zapałowska
Magdalena Perek Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
Osoba modyfikująca informację:
Katarzyna Witt